Babasının Gömlekleri İle Kızına Cici Elbiseler Diken Yaratıcı Anne Ve Tatlı Mankeni


Genellikle eskiyen kıyafetleri ya başkalarına veririz yada çöpe atarız. Ama onları değerlendirip yeni elbiseler yapmak itiraf edelim aklımıza gelmez.


Fakat Utah'ta yaşayan Stephanie Miller bu düzeni tersine çevirmiş ve eşinin ona hediye ettiği dikiş makinesi ile harikalar yaratmaya başlamış.


Aynı zamanda bir resim öğretmeni olan anne şunları söylüyor ; "Yağlı boyaların sağlıksız bir gazı olduğu için, bir yandan bebeğe bakmak bir yandan da boyalarımı yerleştirmek çok uzun sürüyordu."


"Doğum sonrasında depresyona girmiştim ve tamamen annelik üstüne dayalı bir hayatta benliğimi kaybediyordum."


Eşinin ona oyalanması için hediye ettiği dikiş makinesi Stephanie'nin bir şekilde yaratıcı kimliğini yeniden keşfetmesine yardımcı olmuş. Nasıl oyuncak yapacağını öğrendikten sonra, YouTube'daki videoları izleyerek elbise dikimini öğrenmiş."3 ay sonra eşim artık giymeyeceği kıyafetleri ayırmıştı. En üstte de benim kendisine yılbaşı için aldığım gömlek duruyordu."


"O gömleği artık giymek istememesine üzülmüştüm ama aslında baktığınızda gömlek de küçülmüştü.""Onu ve başka birkaç gömleği daha yeni bir şeyler üretebilmek umuduyla aldım."


"Instagram'daki kadın terzilerden birkaçını takip etmeye başladım ve kıyafetleri nasıl yenilediklerini gördüm. Bunu ben de yapabilirdim."


O günden sonra yaratıcı anne hem kendisi için hem de kızları için birçok kıyafet tasarladı


"3 yaşındaki kızım, onun için diktiğim kıyafetlere bayılıyor. 'Elsa elbiseleri' dediği bu elbiseleri her zaman giymek istiyor."


"Çamaşır yıkamaya başladığımda, kızlarım hemen gidip babalarının gömleklerini alıp bana getiriyorlar. Bunlardan yeni elbiseler yapmamı istiyorlar."


Neyse ki genç kadının eşi, komşuları, arkadaşları ona bir sürü kıyafet veriyor.

Ellerine sağlık Stephanie :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !

KATEGORİLER