Erkeklerin kadınlarda çekici bulduğunu zannettiğimiz 7 yanlış şey

Kafalarda sıkışmış mitlerle, kadınların erkeklerle iyi bir ilişki kurmaları çoğu zaman zor olabiliyor. Ben de bu konu hakkında biraz araştırma yapıp erkeklerin beğendiğini zannettiğimiz ama aslında hoşlanmadıkları şeyleri 7 maddede topladım.

Hadi hemen göz atın!

1. Gereğinden fazla dekolte kıyafetler


Kadınlar bir erkeğin dikkatini çekmek istediklerinde dekolte ve seksi kıyafetler seçiyor; mini etekler, dar elbiseler, parlak renkler, açık yaka...

Gerçek: Sadece bir izlenim yaratmak istemeyip, hayalinizdeki o erkekle tanışmak istiyorsanız, kıyafetinizdeki seksilik oranını daha çok zarif, şık ve kadınsı detaylar ekleyerek azaltmalısınız. Ciddi bir ilişkide, bir yandan da tehlike olarak göründüğünüzü unutmayın. 

2. Manken gibi görünmekBu bir maalesef ki dünyadaki çoğu kızın kendilerine diyet yaparak, bıçak altına yatarak ettikleri bir işkence miti. Oysa ki mükemmel olmaya çalışarak aslında başka birinin vücut ölçülerini, saç kesimini, burnunu taklit ederek beyinlerimizi ve kişiliğimizi kaybediyoruz.


Gerçek: Güzel görünüm tabii ki de erkeklerin etkili buldukları ilk şey. Güzel bir saç, parlayan bir ten ve güzel giyinebilme yeteneğini severler. Erkekler, kendi bireyselliğine, davranışlarına uygun giyinen, kendine bakan kadınlardan hoşlanır, körü körüne standartları kopyalayanlardan değil. Kendiniz olun yeter!

3. Aşırı güven ya da aşırı güvensizlikBazı kadınlar onlarla ilişki yaşamak isteyen her erkeğin onların yerine karar vermek, onları yönetmek istediklerini düşünür. Diğer yandan da bazı kadınlar sadece kendilerine güvenir aşırı derece de güvensiz olurlar.

Gerçek: İki insan birbirine yardım ettiğinde, güvendiklerinde ve desteği kabul etmekten korkmadıklarında, mutlu bir ilişki kurabilirler. Tabii ki de erkekler sevdikleri kişiyi korumak kollamak isterler ama kadınların da kendi fikirleri var. Aciz kadınlar erkeklere ilk başta tatlı görünebilirler fakat sonra erkekler hızlıca ilgilerini kaybedecektir.

4. Kendini adamak


Bazı kadınlar kendi hayatlarını tamamen unutup bir kişiyi dünyanın merkezine koyuyor ve bu tür bir kendini adama durumunun erkeklerin ilgisini çektiğini düşünüyor. Fakat böyle bir durumda yani erkekleri çok önemli bir konuma sokarak onları temel ilgi odağı yaparak sadece kendinizden uzaklaştırmış oluyorsunuz.

Gerçek: Erkekler, kendi hobileri, kendi ilgi alanları olan kadınlardan etkilenir. İlişki de bu durumunuzu korumak ve bir başkası için kendi benliğinizi terk etmemek çok önemli. Başkasının ilgisini çekmek için kendinizi hiçe saymayın!

5. Tecrübeli bir seks hayatıTüm numaraları bilen deneyimli seks tanrıçalarının ilişkilerinde çok mutlu oldukları çok yaygın bir yanılgı.

Gerçek: Cinsel uyum mutlu bir ilişki için önemli ama bunun tecrübeyle hiç bir alakası yok. Erkekler için iki tarafında mutlu olması önemli fakat çok tecrübeli olan kadınlar, erkekler tarafından pek de çekici bulunmuyor. Çok bilmişlik yaramıyor her zaman....

6. Aptal davranışlar


Bazı kadınlar erkeklerin zeki kadın sevmediğine inanıyor ve erkeklerin dikkatini çekmek için yapmacık, uçarı ve beceriksiz davranıyor.

Gerçek: Kaliforniya Eyalet Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma aptal, boş kadınların erkeklerin ilgisini bir şekilde çektiklerini söylüyor; cinsel anlamdaki uygunluk. Ciddi, güçlü bir ilişki kurmak isteyen erkekler, zeki kadınlardan hoşlanıyor!

7. Fazla parlak makyaj


Bazı kadınlar ne kadar ağır makyaj yaparsa o kadar erkeklere çekici göründüklerini düşünüyor.

Gerçek: Bir araştırmada erkeklere ve kadınlara kızların fotoğraflarını veriyorlar ve nasıl göründükleri hakkında düşüncelerini soruyorlar. Çoğu kadın ve erkek aynı fikirde oluyor: Daha az makyajlı kadın daha çekici. Eee boşuna demiyorlar doğallık önemli diye!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !

KATEGORİLER