Eski Sevgili Nasıl Pişman Edilir ?

Eski Sevgili Nasıl Pişman Edilir?

Not: Önce eski sevgiliyi pişman etmek ile alakalı enteresan bir hikaye anlatacağım; ardından da çok etkili taktik ve yöntemler ile madde madde "eski sevgili nasıl pişman edilir" sorusuna eğileceğim. Yazı içerisinde "hayat kurtaracak" fikirler bulabilirsin, dikkatli okumanı öneririm.

Bir "eski sevgili nasıl pişman edilir" hikayesi ile başlayalım yazıya, ardından da bu soruyu maddeler halinde incelemeye çalışalım:


“Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak”
“Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak”
Sırrını Öğrenin
ve
Kaybettiğiniz Mutluluğu
Yeniden Kazanın…

Eski Sevgiliyi Pişman Etme Hikayesi

Ali, askere gider ve vatan borcunu tamamlamaya çalışan her genç delikanlı gibi, tezkere alıp sevgilisine kavuşacağı günü iple çeker. Denilebilir ki Ali'nin hayata tutunmasına vesile olan şey, günün birinde sevgilisine yeniden kavuşacağına dair umudunu canlı tutmasıdır.

Nitekim aylar ayları kovalar ve Ali, yüze yüze son ayın kuyruğuna gelir. Bir ay sonra tezkere alıp terhis olacağını bilen Ali, artık yerinde duramaz; adeta sevinçten havalara uçar. (Hikayenin eski sevgili nasıl pişman edilir, sorusuyla ilgili kısmı da burada başlıyor işte.)

Fakat, tam da bu sevinçli günlerde, memleketinden bir mektup alan Ali, mektubu okumaya başlayınca sararıp solmaya, beti benzi atmaya başlar.

Arkadaşları, Ali'nin sevincini gölgeleyen bir durum olduğunu fark ederler; ama müdahale etmeyi de uygun bulmazlar.

Nitekim, birazdan Ali, onlara hüznünün sebebini açıklar: "Sevgilim, benden ayrılmak istiyor. Üstelik, bendeki fotoğrafını da geri istiyor."

Arkadaşları bu duruma çok üzülür; ancak elleri kolları bağlı olduğu için hiçbir şey yapamazlar.

Fakat Ali'nin aklına bir fikir gelir. (Bu fikir, eski sevgili nasıl pişman edilir, sorusunun cevabı mahiyetinde):

Ali, bütün arkadaşlarından, sevgililerinin fotoğraflarını ister, hepsi getirip sevgililerinin fotoğraflarını Ali'ye verirler.

Ali, bu fotoğrafları, sevgilisinin fotoğrafıyla birlikte bir zarfa yerleştirir. Ardından da şöyle bir mektup yazar sevgilisine:

"Canım benim, ayrılma konusunda bir sıkıntı yok; fakat fotoğrafını geri istemen beni zor durumda bıraktı. Çünkü hangi fotoğrafın sana ait olduğunu bir türlü çıkaramadım. Lütfen, zarfın içindeki fotoğraflardan sana ait olanı al, öbürlerini tekrar bana gönder."

Evet, bu kısa öykü, bir "eski sevgili nasıl pişman edilir" öyküsü idi ve Ali'nin intikamı üzerine kurulu idi. Böyle parlak bir fikir bulma olasılığın varsa sen de benzer bir şekilde eski sevgilinden intikam alıp onu pişman etmeye çalışabilirsin; ancak...

Ancak ben genel anlamda buna benzer bir yöntemin kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum; çünkü benzer yöntemler uzun vadede eski sevgiliyi pişman etmeye değil, onu soğutup uzaklaştırmaya yol açar.

Peki öyleyse neden anlattın bu öyküyü?

Tabi ki yaratıcı bir zekanın neler yapabileceğini göstermek için.

Şimdi öyküyü bir tarafa bırakıp eski sevgili nasıl pişman edilir sorusunun maddelerine gelelim:

Bu maddeleri sıralarken yapılması gerekenlerle birlikte yapılmaması gerekenleri de bir arada vurgulamaya çalışacağım:

Eski Sevgili Nasıl Pişman Edilir 1. Madde


Öyküdeki "kıskandırma" yolu genellikle kullanılır. Ancak eski sevgiliyi pişman etmek istemenin altında yatan sebep onu geri kazanmak arzusu ise, bu yöntemi kullanma, derim.

Çünkü kıskandırma tekniği, eski sevgiliyi ilk etapta pişman edebilir ve onun "gördün mü, benden ayrılınca hemen kaptılar" demesine vesile olabilir. Fakat uzun vadede düşününce bu yol, eski sevgilinin nefretini ve hıncını körükleyerek seninle arasındaki mesafeyi açar. Bu mesafe, zamanla uçuruma döner.

Dolayısıyla, eski sevgili nasıl pişman edilir, diyenler ilkin kıskandırma tekniğini kullanmamalıdır bence.

Eski Sevgili Nasıl Pişman Edilir? 2. Madde

Ateşle ilgili harika bir benzetme var: İnsanlarla arandaki mesafe, ateş ile arandaki mesafeye benzemeli; zira fazla yaklaşınca yanarsın, fazla uzaklaşınca da donarsın.

Peki, bu benzemenin pişman etmek ile ne alakası var?

Şöyle ki: Her insan, eski sevgiliyi pişman etmek amacıyla onu yüz üstü bırakıp uzaklara gitmeyi ve ulaşılamayacak bir mekana gitmeyi aklından geçirir.

Bu düşüncenin altında, benden mahrum kalsın da aklı başına gelsin, düşüncesi yatar.

Fakat eğer, eski sevgili nasıl pişman edilir, diye bir soru soruyorsan sana bu yöntemi de kullanma derim; çünkü onun sana hiçbir şekilde ulaşamaması, teselliye muhtaç olan kalbini başka insanların kollarında avutması anlamına gelecektir.

Evet, eski sevgilin, seni bulamayınca kendini başka kişilerin sıcak dostluğu ile avutmaya çalışacaktır. Bu yüzden, fazla uzaklaşmak, ilişkinin tamamen donmasına yol açabilir. Yukarıda da belirttiğim gibi, eğer eski sevgilinin pişman olmasını geri dönmesi için istiyorsan, her zaman, ulaşılabilecek bir mesafede durmalısın. İstediği zaman sana ulaşabileceğini bilmeli yani.

Eski Sevgili Nasıl Pişman Edilir? 3. Madde


Dostum, sosyalleşmek ve güçlü olmak, sevgiliyi pişman etmenin en kestirme yoludur, diyebilirim.

Güçlü olmakla başlayalım:

Hiçbir insan, yeterince güçlü olan birinin birlikteliğinden vazgeçmez. Güç, hayatın denge noktasıdır. Buna maddi güç de dahil edilebilir; ancak bu güç, genellikle özgüvenden kaynağını alan "kişilik ve karakter gücü"dür.

Evet, herkes karakteri güçlü olan ve kendine güveni tam olan insanlarla beraber olmak ister. Bu yüzden, eski sevgilinin senden ayrılmasına pişman olmasını istiyorsan bundan böyle daha güçlü olmak zorundasın.

İyi de bir anda nasıl güçlü olacağım, dediğini duyar gibiyim.

Dostum, herkes içindeki potansiyel güçle doğar; fakat zamanla bu gücü yok eder. Bu bağlamda sen de içindeki potansiyel gücü yok edenlerden olabilirsin; fakat endişelenme. Çünkü eski sevgili nasıl pişman edilir, sorusuna yönelik olarak cevap verdiğim "güçlü ol" kavramı için çok fazla gayret sarf etmene gerek yok. Yapacağın şey çok basit:

Eski sevgiline muhtaç olmadığını ve onsuz da gayet güzel ve başı dik yaşayabileceğini ona kanıtlamalısın.

Evet, bu kadar basit. Ona: "Ben sana ihtiyaç hissetmeden de yaşayabilirim. Bir darbede yıkılacak kadar zayıf değilim." mesajını vererek yıkılmadığını ve güçlü bir karaktere sahip olduğunu bildirmelisin.

Bunun da "sensiz yapamıyorum, daralıyorum, bana geri dönmezsen kendimi öldürürüm, sensiz nefes alamıyorum" gibi sözlerle yapılamayacağını elbette ki bilirsin.

Öyleyse ona ihtiyacın olmadığını hissettirmek, güçlü olduğunu ve kendi ayaklarının üzerinde durabilecek bir yeterliliğe sahip olduğunu kanıtlamak anlamına gelir; bu da eski sevgiliyi pişman etmenin en kestirme yoludur zaten.

Sosyalleşmek ve çevreni genişletmek de bir "güç gösterisi" sayılır. Çünkü ancak güçlü olan insanlar çevre edinebilir.

Bu sebeple, eski sevgili nasıl pişman edilir, sorusunun bir cevabı da sosyalleşmektir, denilebilir.

Değerli okurum, biliyorum ki bu yazıda eski sevgili nasıl pişman edilir, diyenlerin aradığı cevapların hepsini aktaramadım; fakat en mühimlerini izah etmeye çalıştım.


Eğer bu sorunun bütün ayrıntılarıyla cevabını bulmak ve bir eylem planı oluşturarak onu pişman etmek istiyorsan şu siteye (tıkla) bakmanı önerebilirim.


 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !

KATEGORİLER